SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Web İçerik Yönetim Birimi

GÜNCELLENME TARİHİ: 08/02/2018

Bakanlık, bağlı kuruluşlar (ASM'ler hariç) ve taşra teşkilatının Web sitelerinin tek merkezden yönetilmesi ve güvenli bir ortamda barındırılmasını sağlamak amacıyla web içerik yönetim sistemlerini geliştiren birimdir. 
Web içerik yönetim uygulamasına bağlı olarak Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından standart web siteleri hazırlanmış olup birimlerin kendilerine uygun olabilecek tasarımı seçmesine imkan verilmektedir.
2017 yılı Ocak ayı itibarıyle sistemin yaygınlaştırılması için her ilde il yöneticileri belirlenmiş olup, eğitim düzenlenmiştir. İl yöneticilerine verilen eğitim ile kendi kurumlarına bağlı herhangi bir birim için web sitesi talebi oluşturma, içerik yönetim sistemi kullanıcı eğitimi verme ve ilgili birimdeki kullanıcıları tanımlama yetkisine sahip olmuşlardır.
İçerik yönetim sistemi ile oluşturulan web sitelerinin hosting hizmeti Bakanlığımızdaki sunucularda olup kontrolü Web İçerik Yönetim Birim’nde bulunmaktadır.  Birimlerin kendi sitelerini yönetecekleri bir web yönetim paneli geliştirilmiştir. Sisteme dahil olan birimler, web içerik yönetim panelini kullanarak işlemlerini gerçekleştirecektir.

Hizmetler

1.İçerik Yönetimi ile entegre web sitelerinin barındırılma hizmeti;
2.Web içerik İl Yönetici Eğitimleri;
3.*.saglik.gov.tr şeklinde tanımlanan alan adlarının birimimize ait sunuculara yönlendirilmesini sağlama;
4.Sistem ile ilgili kullanıcı desteği;
5.Merkez kullanıcı eğitimleri;

Sorularınız için webyonetim@saglik.gov.tr ‘e mail gönderebilirsiniz.

Not: Kurumsal e-posta adresinden(…@saglik.gov.tr) gönderilmeyen e-postalar dikkate alınmayacaktır.

Bize Ulaşın

Adres:
T.C. Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi 06800, Ankara
Telefon:
Genel Müdürlük:
+90 312 471 83 50-51-52-53-54
Yıldız Ek Bina:
+90 312 501 20 00