Açık Pazar Araştırması Bilgi Günü
09 Haziran 2021

INCAREHEART Projesi Açık Pazar Araştırması / Bilgi Günü 15 Haziran 2021 tarihinde düzenlenecek

 

INCAREHEART (Pre-commercial Procurement of innovative ICT-enabled integrated care solutions to advance multidisciplinary health and care for patients with chronic heart failure) projesi, İsveç Jämtland Härjedalen Bölge Yönetimi koordinatörlüğünde Türkiye, Yunanistan, Portekiz, Hollanda, İspanya ve Almanya’dan partnerlerle 2021 Şubat ayından bu yana Horizon 2020 Programı'nın SC1-BHC-20A-2020 - Pre-commercial procurement (PCP) for integrated care solutions çağrı başlığı altında yürütülen bir Avrupa Birliği projesidir. Proje bir PCP (Pre-Commercial Procurement – Ticarileşme Öncesi Tedarik) projesidir.

 

Kronik kalp yetmezliği hastalarının çevrimiçi bir platform kullanılarak sağlık uzmanları tarafından uzaktan takip edilmelerini, bu hastaların kendi hastalık yönetim süreçlerine daha fazla müdahil olmalarını ve böylece güçlenmelerini (patient empowerment), nihai olarak daha kaliteli ve kesintisiz bir kronik hastalık yönetimi sağlamayı hedefleyen INCAREHEART projesinde, sayılan bu amaçları mümkün kılan ve pilot bölgelerin sağlık bilgi sistemleriyle tam entegre olması hedeflenen, yapay zekâya sahip yazılım programları geliştirilecektir. İnovatif çözümlerin araştırma ve geliştirilmesi, Avrupa Birliği'nin PCP ihale modeline uygun olarak yüklenicilere devredilecektir. Projenin 4,6 milyon Euro ihale bütçesi bulunmaktadır.

 

Proje kapsamında pazar araştırmasının yapılması, ilgilenen firmalara projenin anlatılması ve projenin ihale süreçleri ile bilgiler verilmesi amacıyla 15 Haziran 2021 tarihinde internet ortamında 10.00 – 12.00 saatleri arasında bir Açık Pazar Araştırması / Bilgi Günü (Open Market Consultation) düzenlenmesi planlanmıştır. Etkinlik T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Türkçe düzenlenecektir.

 

Bu etkinliğe katılan firmalar projeyi ve proje partnerlerini daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar, projenin temin (ihale) süreçleri hakkında daha detaylı bilgiler edineceklerdir.

 

Eğer siz de (tüzel kişilik / çözüm sağlayıcısı olarak) kronik kalp yetmezliği hastalığına yönelik inovatif çözümlerin geliştirilmesinde yer almak ve INCAREHEART Projesi Açık Pazar Araştırması / Bilgi Gününe katılmak istiyorsanız, etkinliğe 4 Haziran 2021 Cuma günü mesai bitimine (18.00) kadar kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Kayıt linki:

https://incareheart.eu/omc/omc-turkey/

 

Kayıt onayınız / reddiniz, kayıt formunda belirttiğiniz e-posta adresinize 11 Haziran 2021 tarihine kadar gönderilecektir.

 

               Önemli Hususlar:

  • Etkinliğe katılım ücretsizdir.
  • Kayıt süresi uzatılmayacak, belirtilen zaman sınırından sonra yapılan kayıtlar dikkate alınmayacaktır.
  • Kapasite sorunu yaşanması halinde aynı firmadan sadece bir kişinin katılmasına izin verilecektir.
  • Yeterli sayıda kayıt olmaması durumunda ve mücbir sebepler halinde T.C. Sağlık Bakanlığı etkinliği erteleme ya da iptal etme hakkını haizdir.

 

Proje hakkında gelişmeler ve haberler için proje haber bültenine üye olmanızı öneririz: www.incareheart.eu

Konu ile ilgili sorularınız için: ozan.beyhan@saglik.gov.tr (Bu e-posta adresine gönderilen kayıt talepleri dikkate alınmayacaktır.)

Proje internet sitesi: www.incareheart.eu  

965134 sayılı hibe anlaşmasını haiz INCAREHEART projesi, Avrupa Birliği’nin Horizon 2020 Araştırma ve İnovasyon Programı tarafından fonlanmaktadır.