NeyimVar? Uygulamasına “Yılın Sağlık Bilgi Sistemleri - Yenilikçi Uygulaması” ödülü!
28 Aralık 2022


NeyimVar? uygulamamız Doktorclub Awards Türkiye'nin Sağlık Ödülleri kapsamında "Yılın Sağlık Bilgi Sistemleri - Yenilikçi Ürünü/Uygulaması" ödülüne layık görüldü.

Ülkemizde sağlık sektöründeki çalışmaları daha iyiye ve daha kaliteliye yönlendirmek, sağlık hizmet sunumunda yaratıcı, ilham verici ve yenilikçi fikirlerin ortaya konup uygulamaya geçirilmesini teşvik etmek, sektörde farklılık ve farkındalık yaratarak öne çıkan proje, araştırma ve uygulamaların artmasına katkıda bulunmak amacıyla organize edilen Doktorclub Awards Türkiye'nin Sağlık Ödülleri’nde NeyimVar? uygulaması "Yılın Sağlık Bilgi Sistemleri - Yenilikçi Ürünü/Uygulaması" ödülünü kazandı.

Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen “Doktorclub Awards 2022 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri”nde 17 kategoride 73 proje finale kaldı ve 85 bin hekim oylamaya katıldı. İstanbul Üniversitesinde düzenlenen ödül töreninde NeyimVar? uygulamasına verilen "Yılın Sağlık Bilgi Sistemleri - Yenilikçi Ürünü/Uygulaması" ödülünü Bakan Yardımcımız Dr. Şuayip BİRİNCİ aldı.

NeyimVar? Uygulaması

Neyim var? uygulaması ile kişiye, belirttiği ana şikayetle ilgili sorular yöneltilmekte, hastanın bu sorulara verdiği cevaplar, önceden geçirdiği rahatsızlıklar ve yaptırdığı tahliller uygulamadaki yapay zeka tarafından değerlendirilerek muhtemel tanıların belirlenmektedir. Son aşamada ise hastaya gitmesi gereken poliklinik önerilmekte ve randevu alabilmesi için Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne (MHRS) yönlendirilmektedir.

2022 yılında hayata geçirilen uygulamayı bugüne kadar; 9 milyon tekil kişi, 11 milyondan fazla kez sistemi kullandı.

haber resim 23.png