9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı
20 Kasım 2023

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından düzenlenen 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve TÜSEB Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödül Töreni, "Sağlıkta Yapay Zekâ" ana temasıyla 20-22 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirildi.

Yurtdışında yaşayan Türk araştırmacılar ile Türkiye'de sağlık alanında bilimsel çalışmalar yürüten araştırmacılar arasında bilimsel bağlantılar kurmayı amaçlayan kurultay boyunca; "Sağlıkta Yapay Zekâ" ana teması altında Yapay Zekâ tabanlı Tıbbi Görüntü İşleme, Bilgisayar Destekli Tanı, Tıbbi Robotik, Genomik, Nörobilimler, Sağlık Eğitimi, Klinik, İlaç Keşfi ve ilgili alanlarda yapılan bilimsel çalışmalar sunuldu.

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Bakan Yardımcımız Sayın Huzeyfe YILMAZ “Sağlıkta Dijitalleşme ve Yapay Zekâ Alanında Türkiye'nin Yeri” üzerine konuşma gerçekleştirdi. Genel Müdürümüz Sayın Dr. Mustafa Mahir ÜLGÜ de “Sağlıkta Yapay Zekâ, bir SWOT Analizi” üzerine konuşma yaptı.
Üç gün süren 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nda; bu yıl ilk kez düzenlenen Doktora Konsorsiyumu etkinliğinde, "Sağlıkta Yapay Zekâ" ana teması altında bilimsel çalışmalar yürüten doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacıları da bir araya geldi. 

  • F86PjC3WoAAzq-I.jpeg
  • F86PjC5XgAA68ow.jpeg
  • F86PjC-W8AEiOT2.jpeg
  • F86PjCyWoAAEQab.jpeg