Sağlık Bilişimi Projelerimiz HIMSS CIO Zirvesinde Büyük İlgi Gördü
11 Aralık 2019

Avrupa’nın önde gelen bilişim teknolojileri ve sağlık bilişimi yöneticilerini bir araya getiren HIMSS Avrupa CIO Zirvesi'nin altıncısı 7-8 Ekim 2015 tarihlerinde İspanya’nın Valensiya kentinde yapıldı. Zirvede sağlık bilişimi sektöründeki son gelişmeler ele alındı. Katılımcılar, etkinlik kapsamında sağlık bilgi teknolojileri konusunda Avrupa'nın en iyi uygulama örneklerini görme fırsatı yakaladı. Dünyadaki en gelişmiş kişisel sağlık sistemlerinden biri olan e-Nabız zirvede yoğun ilgi gördü.

Avrupa’nın bilişim liderleri ve sağlık bilişimi yöneticileri, İspanya'daki EMRAM Seviye 6 Dijital Hastanelerden Politeknik Üniversitesine bağlı La Fe Hastanesinin ev sahipliğinde bir araya geldi. Zirveye Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir ÜLGÜ ve Bilişim Uzmanı Serkan ATAGÜN katıldı. 

Sağlık bilişiminde gelecek yatırımların ele alındığı oturuma katılan ÜLGÜ, Türkiye’de e-Sağlık alanında yaşanan gelişmeler ve gelecek planları hakkında bilgi verdi ve oturumun sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Bilişim Uzmanı Serkan ATAGÜN yaptığı sunumda e-Nabız sistemini tanıttı.

Bandırma ve Tirebolu Devlet Hastaneleri Seviye 6 Dijital Hastane Sertifikası Aldı

Zirve kapsamında Bandırma Devlet Hastanesi ve Tirebolu Devlet Hastanesinin de aralarında bulunduğu, Avrupa’dan üç hastaneye Seviye 6 Dijital Hastane Sertifikası verildi. Bu hastaneler Eylül ayında yapılan yerinde değerlendirme sonucuna göre bu sertifikayı almaya hak kazanmıştı. Zirve, Seviye 6 belgesine sahip La Fe Hastanesi ve Seviye 7 olarak hizmet veren Denia Hastanesi ziyaretiyle sona erdi.

Sağlık bilişimi dünyasının bir araya geldiği, HIMSS Avrupa CIO Zirvesi 2009 yılından beri düzenleniyor. Her yıl zirvenin açılış töreninde EMRAM Seviye 6 ve 7 Sertifikası almaya hak kazanan hastanelere sertifika veriliyor. (15.10.2015)