SBSGM Projeleri EXPOMED’de Dünyaya Tanıtıldı
11 Aralık 2019

Sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon alanında en gelişmiş ürünlerin sergilendiği, Avrasya’nın ve Türkiye’nin en büyük medikal fuarı olan EXPOMED bu yıl 30 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasında 24. kez sektör profesyonellerine kapılarını açtı. Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü de açtığı stantla sağlık bilişim projelerini katılımcılara tanıttı.

Medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği, medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği fuar; 80’den fazla ülkeden 35 bin ziyaretçi, 50 ülkeden 1100’ün üzerinde marka ve marka temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşti.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen fuarda Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından dünyadaki en gelişmiş kişisel sağlık sistemlerinden biri olan e-Nabız ve Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Ulusal Sağlık Sistemi, Mekansal İş Zekası, Teleradyoloji Sistemi, Sporcu Sağlığı Bilgi Sistemi, Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi gibi projeleri yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıtıldı. Medikal sağlık sektörü adına tüm dünyadan katılımcı ve ziyaretçilerin ağırlandığı fuarda e-Nabız geçen sene olduğu gibi bu sene de yoğun ilgi gördü.

Fuarda ayrıca Şehir Hastaneleri, Sağlık Turizmi ve Kamu Özel İşbirliği konulu sempozyum ile Sağlıkta Kalite ve Radyolojide Yenilikler konulu paneller düzenlendi. Sempozyum ve panellere, Sağlık Bakanlığı üst düzey yöneticileri, çevre ülkelerin Sağlık Bakanlığı heyetleri ve sektörün öncü firmalarının yetkilileri katıldı.


  • EXPOMED fotoğraf 1
  • EXPOMED fotoğraf 2
  • EXPOMED fotoğraf 3
  • EXPOMED fotoğraf 4
  • EXPOMED fotoğraf 5
  • EXPOMED fotoğraf 6