Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Projelerinin Taşra Teşkilatı Eğitim Ve Değerlendirme Çalıştayı Gerçekleştirildi
11 Aralık 2019

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü (SBSGM) tarafından 12-16 Mart 2018 tarihleri arasında “Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Projelerinin Taşra Teşkilatı Eğitim ve Değerlendirme Çalıştayı” Antalya ili Lara Bölgesinde Sheerwood Breezes Resort Otel’de gerçekleştirildi.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü projelerinin tanıtılması, eğitim verilmesi ve ilgili görüş, talep, önerilerin değerlendirilmesi amaçlanan çalıştaya, T.C. Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilat ve 81 İl Sağlık Müdürlükleri’ndeki idareciler, sözleşmeli bilişim uzmanı, sözleşmeli uzman çözümleyici ve bilişim alanında diğer unvanlarda çalışmakta olan 299 personel katılım sağladı.

Sayın Genel Müdürümüz Dr. M. Mahir ÜLGÜ’nün açılış konuşmasıyla başlayan program, proje sorumlularının sunumlarıyla ve katılımcılarla bir araya gelerek projelere ilişkin bilgilerin aktarılmasıyla devam etti.

Çalıştay programı, Genel Müdürlümüzün genel değerlendirme ve kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Çalıştayın verimliliğini değerlendirmek adına çalıştayın sonunda katılımcılara değerlendirilme anketi, gelecek çalıştay planlamamızı katılımcıların görüşleri ve talepleri doğrultusunda şekillendirmek adına ise katılımcılara e-posta yoluyla “Ağırlık Verilmesi İstenen Projeler” anketi yapılmıştır. Ayrıca çalıştayda gündeme gelen sorun ve taleplere ilişin “Eylem Planı Takip Tablosu” hazırlanmıştır.

Çalıştaya ilişkin ayrıntıları içeren çalıştay raporu aşağıda yer almaktadır.

Raporu görüntülemek için tıklayınız.