Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler (SİNA) Bilgilendirme ve Değerlendirme Çalıştayları Başladı
09 Haziran 2021

Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler (SİNA) Bilgilendirme ve Değerlendirme Çalıştayları Başladı.

Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler (SİNA) Bilgilendirme ve Değerlendirme Çalıştayları kapsamında birinci çalıştay, Bakan Yardımcımız Dr. Şuayip Birinci’nin katılımıyla 3 Şubat 2020 günü Ankara’da gerçekleştirildi.
Sağlık tesislerinden Sağlık Bakanlığına iletilen verilerin raporlanmasında önemli bir konuma sahip olan SİNA platformunun kullanımına yönelik Türkiye geneli 11 ilde yapılması planlanan çalıştaya Ankara ili dahil olmak üzere, Eskişehir, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Karabük, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir ve Aksaray illerinden başhekim, başhekim yardımcıları, il sağlık müdürleri, il başkanları, il başkan yardımcıları ile uzmanların yanı sıra Sağlık Bakanlığı personeli dahil olmak üzere çalıştaya toplamda 260 kişi katılım sağladı.

SİNA Nedir?

“Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler (SİNA); kurum kaynaklarının daha etkin yönetilmesi, merkez ve taşra teşkilatı kullanıcılarının karar alma yetkinliğinin artırılması amacıyla geliştirilen, Sağlık Bakanlığına ait yerli karar destek sistemi platformudur. SİNA, bu yönleriyle sağlık hizmet sunucularından Sağlık Bakanlığına iletilen sağlık istatistiklerinin tüm detaylarıyla raporlanmasına imkan sağlamaktadır.  
  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg