Sağlık Mobil Market Açıldı
09 Haziran 2021

T.C. Sağlık Bakanlığı kurumsal mobil uygulamalar için mobilmarket.saglik.gov.tr ’yi hizmete açtı. Sağlık Bakanlığına bağlı kullanıcılar Bakanlığının mobil uygulamalarını indirebilmek için sağlık kullanıcı adresiyle giriş yapabiliyor.

Mobil marketten indirilen uygulamalar için cihazda güvenli kuruluş doğrulaması yapılması gerekiyor. Kullanıcılar, COVID-19 aşılamasında sağlık personelinin kullanacağı AŞILA uygulaması ve diğer uygulamaları buradan indirebiliyor.

Mobil Marketten Uygulama Nasıl İndirilir?

Bu işlem için Apple cihazlarda; Ayarlar > Genel > Profiller ve Aygıt Yönetimi (bazı modellerde “Profiller” veya “Aygıt Yönetimi” olarak geçmektedir) sayfası açılmalıdır.

“KURUMSAL UYGULAMA” başlığı altında bulunan “T.C. SAGLIK BAKANLIGI” ifadesine tıklanır. Açılan sayfada “Güven: “T.C. SAGLIK BAKANLIGI” butonuna basıldığında çıkan uyarıda “Güven” butonu tıklanarak uygulama güvenle kullanılabilir.

Android için; Uygulama listesinden Aşıla Uygulaması seçilerek indirilir." Dosyayı aç " tıklanarak işleme devam edilir."Paket yükleyici" tıklanarak devam edilir.“Yükle” butonuna tıklanarak ilgili uygulamanın kurulum işlemi tamamlanır.

Detaylı bilgi için:

https://mobilmarket.saglik.gov.tr