Bakanlığımıza, Siber Güvenlik alanında "Yerli ve Millî Ürün Ekosistemine Katkı Ödülü" verildi
17 Aralık 2021

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Siber Güvenlik Haftası kapsamında 22-24 Kasım tarihlerinde düzenlediği Millî Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde çalışmalarını yürüten Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, bu yıl ikincisini düzenlediği Siber Güvenlik Haftasında, ilgili kamu kurumlarını, üye firmaları ve akademiyi bir araya getirerek ekosisteme büyük katkı sağladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’ın teşrifiyle gerçekleşen açılış töreninde Oktay, Siber Vatanı korumanın vatan toprakları kadar değerli olduğunun önemine vurgu yaparak Siber teknolojilerde öncü konuma geçmenin Milli Teknoloji Hamlesi’nin en önemli parçalarından birisi olduğunun altını çizdi. Oktay, “Özellikle son 5 yıl içinde kritik altyapılarımızın korunmasının yanında siber kapasite inşasına ve tehditleri en hızlı biçimde tespit edip engellememizi sağlayan teknolojik tedbirlere özellikle eğilmiş durumdayız” diye konuştu.

Sektörün geniş katılım sağladığı Millî Siber Güvenlik Zirvesi'nde

Yerli ve millî ürün kullanarak ekosistemin gelişmesine katkı sağlayan kamu kurum ve kuruluşlarına ödüllerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay takdim etti. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Millî Savunma Bakanlığı Muhabere ve Bilgi Sistem Dairesi Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü “Ekosisteme Katkı” ödülünü almaya layık görüldü.

Sağlık Bakanlığı adına ödülü Sistem Yönetimi ve Bilgi Güvenliği Daire Başkanı Sayın M. Fatih ULUÇAM aldılar.

Yerli ve Millî Siber Güvenlik Ürünleri Sektör Katılımcılarının Büyük Beğenisini Topladı
Siber Güvenlik Haftası, yaklaşık iki bin kişinin katılımıyla renklenen Milli Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarının ardından, küme üyesi firmaların düzenlediği 40 online etkinlik ile devam etti. İki gün süren ve bine yakın kişinin ilgiyle izlediği online etkinlikler, herkese açık gerçekleştirilen konferanslar, eğitimler ve yarışmalar ile son buldu.

  • zirve-1.jpeg
  • zirve-2.jpeg
  • zirve-3.jpeg
  • zirve-0.jpeg