TEKNOFEST 2022 Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışmaları Tamamlandı
27 Aralık 2022

Dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarının gerçekleştiği TEKNOFEST’te, TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Türkiye Sağlık Politikaları Enstitüsü’nün (TÜSEB) yürütücülüğü ve Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nün desteği ile 29 Temmuz – 31 Temmuz 2022 tarihlerinde Ordu’da “Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması” düzenlendi.

“Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması” sağlık alanında karşılaşılabilecek problemlere çözüm üretmek, bilgi birikimini ve yetişmiş insan gücünü arttırmayı amaçlıyor. Bu amaçla TEKNOFEST 2022’de Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması altında “Bilgisayarlı Görüyle Abdomen (karın) Bölgesi için Hastalık Tespiti Kategorisi”, Medikal Teknolojiler Kategorisi”, “Bioinformatik Alanında Yapay Zekâ Destekli Analiz Metotları Geliştirilmesi Kategorisi” olmak üzere üç farklı kategoriye ayrıldı. Her kategori altında Lise ve Yükseköğretim veya üstü olmak üzere iki adet yarışma yapıldı. Düzenlenen 6 yarışmaya 100’ü aşkın yarışmacı katıldı. Her kategoride alanında uzman hakemler tarafından yarışmacıların sunumları ve projeleri değerlendirildi.

Yarışmaya; lise, üniversite ve mezunları bireysel veya grup halinde katıldı. Sıralamaya giren takımlar, 30 Ağustos- 4 Eylül tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST etkinliğinde açıklanacak.